Şişli,34140,İstanbul
+90 555 211 79 52
info@nadirozek.com.tr

SEO Nedir ?

“SEO” kelimesi (Search Engine Optimization) kısaltmasıdır.Arama motorlarının SEO işlemleri için web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik düzenlemelerdir.Search Engine Optimization Türkçe karşılığı Arama motoru optimizasyonudur.

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak adlandırabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motoru sonuclarında daha üst sıralara çıkması ve site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO,çalışmaları 2 grup olarak özetlenebilir.Site içi ve site dışı SEO olmak üzere,Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsar.

SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Arama motorlarında (google,yandex vb.) sıralama artışını da getirmektedir.
SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi en yüksek pazarlama stratejisidir.

SEO Nasıl Yapılır ?
SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama işlemidir. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise SEO Uzmanlarıdır.

Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına doğrudan yansıtılır.

ArabicChinese (Simplified)EnglishTurkish
WhatsApp chat