mobil uyumlu web tasarım

Responsive kelimesinin Türkçe anlamı “Duyarlı” demektir.Responsive yani duyarlı tasarım ise her cihaza göre şekil alan web tasarımlarına denir.Örneğin telefonların bazıları daha büyük ekranlara sahiptirler responsive olmayan siteler bu telefonlara göre kendini otomatik ayarlayamadıkları için kötü bir görüntü verirler. Responsive olarak kodlanan web siteleri çözünürlüğe göre kendisini otomatik olarak ayarlayarak kullanıdığınız cihazın ekran çözünürlüğüne göre en uygun görünüme kavuşurlar. Tasarımların bu özelliği sayesinde kullanıcılar sitenize hangi cihazdan erişirse erişsin siteniz o cihazın çözünürlüğüne göre otomatik olarak kendisini düzenleyecek daha hoş bir görünüme sahip olucaktır.

Responsive web siteleri masaüstü cihazlarda, tabletlerde ve mobil cihazlarda sorunsuz olarak çalışabilir, böylelikle site ziyaretçileri site içeriğini rahat bir şekilde görüntüleyebilir ve rahatlıkla site sayfalarına erişim sağlayabilirler.Arama motorlarında sitenizin daha üst sıralarda cıkmasını istiyorsanız responsive tasarım olmazsa olmazlardan biridir.

Tablet ve mobil cihazların kullanım oranlarının günden güne artmasıyla birlikte responsive (duyarlı) web tasarım popülerliğini hızla arttırmaktadır. Günümüzde birçok web sitesi, tasarımlarını yeniden düzenleyerek responsive (duyarlı) tasarıma geçmektedirler.

Eski tasarıma ait bir web siteniz size müşteri kaybına neden olabilir,Web siteniz duyarlı tasarıma sahip değilse mobil uygunluk puanı düşük olucaktır arama motorları tarafından daha arka sayfalarda indexlenir.

Ücretsiz Analiz için aşağıdaki formu  doldurmanız yeterlidir 24 saat içinde analiz yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

    Categories:

    Comments are closed

    ArabicChinese (Simplified)EnglishTurkish
    WhatsApp chat