Hizmetlerimiz


Web Tasarım

Yeni modern,güncel,duyarlı tasarım (responsive) yönetim paneli içeren,kullanıcı dostu,güvenlik sertifikaları içeren bir web sitesine sahip olabilirsiniz

Duyarlı Tasarım

Her tablet , telefon ve bilgisara göre optimize olan responsive tasarımlarla bir adım öndesiniz.

Google Ads

Potansiyel müşterilerinize ulaşmanız için google reklamlarını kurup,yönetimini yapabilmekteyiz.

Bilgisayar Bakım ve Onarımı

Bakım anlaşması yaparak 7-24 sistem güvenliğinizi sağlarız.

Marka tescili

Markanızı tescil ettirmek için doğru adrestesiniz.

SEO

Arama motoru optimizasyonu

20

20 yılı aşkın tecrübe.

550

Mutlu Müşteri

100%

Müşteri Memnuniyeti

7-24

Günün her saati destek

Referanslarımız


Detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayınız

+90 555 211 79 52


Google Ads Reklam Kurulumu

Yönetimi ve Seo Hizmetleri


Web Sitesi Nasıl Yapılır

Günümüzde hazır içerik sitelerde olmakla birlikte ben size sıfırdan bir web sitesi kurulumu hakkında teorik bilgiler vereceğim.Öncelikle bir web sitesi kurabilmek için bir alan adına ihtiyacımız var örneğin haber sitesi yapacağımızı düşünelim.

İlk yapmamız gereken haber sitemize ne isim vereceğimizi belirlemektir,bunu belirledikten sonra bu ismi daha önce kullanan varmıdır diye servis sağlayıcılardan kontrol etmek gerekir.Kontrol sonucunda alan adı henüz alınmamışsa satın alınır veya satın alınmışsa farklı uzantılarına bakılır günümüzde bir çok uzantı bulunmaktadır.Örneğin:Com,Net,Org,Co,Biz vs bir çok uzantı bulunmaktadır,bunlardan herhangi birini tercih edebiliriz fakat internet dünyasında en çok kullanılan 2 alan adı uzantısı vardır com ve net.Eğer bir şirketseniz marka tescili yapıp com.tr uzantısı alabilir, arama motorlarında daha üst sıralarda çıkabilirsiniz.İmkan varsa com.tr almanızı şiddetle tavsiye derim.

Alan adımızı belirledikten sonra web sitemizin barınacağı bir hosting’e ihtiyacımız var.Bununda çeşitli paketlerini servis sağlayıcılardan bulabiliriz.Amatör olduğunuzu varsayıp ekonomik bir paket almanızı öneririm giriş seviyesi için.Alan adı kaydımızı yaptırdıktan daha doğrusu satın aldıktan sonra hosting paketimizi alan adınla bağlamamız gerekiyor bu işlemin adı dns yönlendirmesidir.Dns yönlendirmesi bir kaç saat içinde aktif olur olduktan sonra webde bulunan alanınıza bilgisayarınıza daha önceden yapmıs oldugunuz web sitenizi yükleyebilir veya hazır içerik sistemi olan (cms) wordpress,joomla gibi sistemlerden faydalabilirsiniz ben wordpress kullanmanızı öneririm.

WordPress kurulumu yaptığımızı varsayalım kurum esnasında bizden bir database kullanıcı adı ve şifre isteyecektir,bunuda satın almıs oldugumuz hosting firmasının bize iletmiş oldugu cpnalden oluşturuyoruz.Database oluşturduktan sonra gerekli bilgileri giriyoruz kullanıcı adı ve şifre belirliyoruz bu kısım önemli standart kullanıcı adı ve şifre kullanmamızı öneririm.

Ve en son aşama kurulumu tamamla artık sizde bir web sitesine sahipsiniz istediğiniz tür bir temayı yönetici panelinizden seçebilir,sayfa ve menu yapısını belirleyebilir, istediğiniz kategorileri oluşturup sitenizi yayına alabilirsiniz.Unutmayın siteniz ne kadar güncel olursa bir o kadarda ziyaretçi çekicektir buda web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda cıkmasına yardımcı olucaktır.


Backlink Nedir?

Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesinden aldığı bağlantıdır.Bir web sitesinin arama motoru sonuçlarında öne çıkabilmesi üzerinde büyük bir etkisi vardır.Bu nedenle bir web sitesinin SEO sıralamasını iyileştirmek için çok faydalı olduğu bilinir. Arama motorları, arama sonuçlarını görüntülemek için birden fazla filtre kullanarak sıralamaları hesaplar.

Geri bağlantılar doğal olmalı, bu bir web sitesinin kendi web siteleri için geri bağlantılar oluşturmak için yapay yollar kullanmaması gerektiği anlamına gelir.Bağlantıların kalitesi, miktardan çok daha önemlidir.Örnek: Web sitesi A bir restoran ve önde gelen bir yemek yorum blogu veya web sitesi olan Web Sitesi B’den geri bağlantı alıyor. Bu, Web Sitesi A’nın kazandığı değerli, doğal ve alakalı bir geri bağlantıdır.

Backlink’in önemi nedeniyle,geri backlink almak için web sitesi sahiplerinin izlediği çok sayıda kötü uygulama vardır.Bu kötü uygulamalardan bazıları şunlardır:Geri bağlantı satın almak,bağlantı ağlarını değiştirmek,geri bağlantı satmak, vb gibi. Bu uygulamaların çoğu arama motorları tarafından önerilmez.Genellikle bu tür uygulamalara katıldığından şüphelenilen web sitelerin cezalandırırlar.Backlink’i web siteleri arasındaki konuşmalar olarak varsayabilirsiniz.

Örnek: Bir blog sahibi Ali bey, bir spor etkinliği hakkında çok ilginç bir makale yazar.Başka bir blogcu Aslı hanım, Ali’nin makalesiyle aynı fikirde değil ve bir çevrimiçi dergi için başka bir makalede de bu konuda yazıyor. Ali’nin makalesine bağlantı veriyor,böylece okuyucuları her iki bakış açısını da anlayabiliyor.Ali’nin bloğu değerli bir backlink almış olur.Öte yandan,Aslı’nın makalesi popülerleşmekte ve birçok web sitesi makalesine bağlantı vermektedir.Aslı’nın web sitesinde birçok yeni geri bağlantı alır.Ali,makalesi için yalnızca bir geri bağlantı almasına rağmen,geri bağlantısının değeri,Aslı’nın oluşturduğu makaleyle artar.

World Wide Web veya kısaca “www”, köprülerle birbirine bağlanmış bir web sayfaları ağıdır.Arama motorları bu web sayfalarını bulmanızı kolaylaştırır.Benzer konularda birçok başka web sayfasının birbirine bağladığı bir web sayfasının daha saygın ve değerli olduğu düşünülmektedir.Sitenize geri bağlantı alırken dikkatli olmanızda fayda var yasaklanmış veye engellenmiş sitelerden backlink alınırsanız web siteniz banlanabilir ve arama sonuclarında gösterilmeye bilir.


WhatsApp Destek Hattı